Geziyo Hizmet Sözleşmesi

Geziyo Hizmet Sözleşmesi


Geziyo.com üzerinden yaptığınız tüm rezervasyonlar, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen (A) Grubu Seyahat Acentesi belgesine sahip (belge no:5383) ve Türsab üyesi olan Splash Travel Seyahat Acentesi’nin güvencesi altındadır.

I-ÖDEMELER
1) Kayıt anında rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Ödemenin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir.


II- İPTAL – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER
1) Splash Travel, rezervasyona  bağlı olarak ve gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı rezervasyonu  veya tamamen iptal edebilir. Tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

2) Tüketicinin satın almış olduğu rezervasyonun başlamasından 15 gün öncesine kadar istediği kişiye devretme hakkı vardır.

3) Tüketici otel giriş, başlamasına 30 gün kalana kadar iptal etmesi durumunda, otel ile Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti  yapılan sözleşme geçerlidir .

4) Tüketici otel giriş, başlamasından 29–16 gün önce rezervasyonunu herhangi bir sebep ile iptal etmesi halinde otel ile Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti  yapılan sözleşme geçerlidir

5) Tüketici otel giriş, başlamasından 15 veya daha az sayıda gün önce herhangi bir sebep ile iptal etmesi halinde otel ile Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti  yapılan sözleşme geçerlidir..

6) Uçak, tren ve gemi bağlantılı turlarda biletler alındıktan sonraki iptallerde mazeret geçerli olmayıp uçak-tren ve gemi biletlerinin iadesi yapılmaz. Uçak, tren ya da gemi biletlerinde taşıyıcı firmaların iptal ve iade şartları geçerlidir.

7) Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Tüketicinin biletini kaybetmesi durumunda ilgili hava yolunun uyguladığı cezayı ödemekle hükümlüdür.


III – GENEL HÜKÜMLER
1) Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti’e, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme veya tüketiciyi başka acenteye devretme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları örnek programlardır. Tur programlarında belirtilen ekstra turların organize edileceği tarihler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilinir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

2) Charter uçuşları ile ilgili tüm düzenlemeler uluslararası havacılık kurallarına tabii olduğundan Varşova Konvansiyonu havayolları ile bu uçuşlarda her türlü saat değişikliği yapılabilinir. Hareket saati garanti edilemez. Taşıyıcı, biletlerde gösterilen duraklama yerlerini değiştirebilir. Veya duraklama yapmayabilir. Uçuş saatleri 48 saat önce kesinleştiğinden satış sırasında belirtilen saatler muhtemel saatler olup, bu konulardaki değişiklikler nedeniyle Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti. sorumlu tutulamaz. Bu sebeple yapılacak iptal ve iade talepleri de kabul edilemez.

3) Vize ve Pasaport işlemleri tüketicinin sorumluluğundadır. Bir ülke için vize almak her zaman o ülkeye giriş anlamına gelmeyeceğinden bu tür durumlarda Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş. İth.İhr.Ltd.Şti. sorumlu tutulamaz.

4) Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici (ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu geziye katılan tüketiciler imzalamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş. Taş.İth.İhr.Ltd.Şti’in İnternet sitesi ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir. Bu nedenden dolayı tüketicinin turu iptal etme hakkı yoktur.

5) Seyahat sigortası hizmeti satın alan veya seyahat sigortası paketinin içinde bulunan tüketicilerin eksik veya ayıplı ifa, hasar, zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. Acente bu teminatların içeriği, kapsamları ve uygulama şekilleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

6) Tüketicinin başladığı turu, hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde turu terk ettiğini acente yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak belirtmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılır ve hizmeti alıp kullanmış addedilir.

7) Tüketicinin şikâyetçi olduğu hususlar hizmetlerin ifası sırasında yazılı olarak acenteye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin özen borcudur. Tüketicinin şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

8) Rehberlik ücreti, Rehber olduğu belirtilen turlarda fiyata dahildir.

9) Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti, geziye katılan tüketicilerle, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her tür üçüncü şahıs ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumda olup meydana gelecek değişiklikleri 24 saat içerisinde bildirmekle yükümlüdür. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Seyahat acentesi ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına aracıların programlarında gösterilen saatlerde hareket yerinde bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, arızalanmalarından, sis, fırtına, tipi ve her türlü hava koşullarından yol engeli gibi sebeplerden yol güzergah ve rotalarını değiştirmelerinden, grev, terör, savaş, savaş ihtimali veya bunlara benzer mücbir sebeplerden ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıkların, maddi, manevi hasarlı kazalardan, konaklama tesislerinin eksik veya hatalı hizmetlerinden, Seyahat Acentesi’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını asli faili gibi doğrudan doğruya sorumlu olmayacak mütesaviyyen borçlu olacaktır. Tüketici bu gibi aksaklık veya kaza durumlarında öncelikle maddi ve manevi taleplerini asli faillerden talep ve tahsile gidecek, alacağını asli failden tamamen alamadığı durumlarda kusursuz sorumluluk ilkesi nedeni ile Seyahat Acentesine müracaat edebilecektir.

10) Uçak-Tren-Gemi ile yapılan yolculuklarda bu taşıma araçlarına gelen zamlar ilan edilen gezi ücretlerine aynı oranda ilave edilir.

11) Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’den önce tüketicilere teslim edilmez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 10.00’a kadar odalarını boşaltmaları gerekir.

12) Satışlarımız nakit veya bankaların kredi kartları ile peşin ve / veya bankaların taksit yapan kredi kartları ile taksitli olarak yapılmaktadır. Kredi kartı ile satışlarda ödeme yapılmaması halinde tüketici, kredi kartı sözleşmesi imzalanan bankası ile muhatap olup, bankanın uygulayacağı faiz oranları geçerlidir. Bu nedenle Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti muhatap değildir.

13) Paket tur sözleşmesi yönetmeliğinin 6. maddesine göre sözleşmede öngörülen fiyat ve koşullar değiştirilemez. Ancak liman, havaalanına iniş vergileri gibi hariç vergi ve ücretler de döviz kurlarından kaynaklanan fiyat değişikliklerinde bu hüküm uygulanmaz. Ancak paket turdan önce yukarıda verilen nedenlerle meydana gelen fiyat artışı tüketiciye bildirilir. Bu durumda yönetmeliğin aynı maddesine göre tüketici herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir.

14) Tüketicinin satın almış olduğu tur programındaki gezinin başlamasından sonra meydana gelen değişikliklerden Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti sorumludur. Nurdan Tur.Tic.Sey. Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti, tüketici aleyhine ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında tazminatın hesaplanması TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri (TÜRSAB TURİZM TÜKETİCİLERİ TALEPLERİNİ DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ ) uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetlerinin tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

15) Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, 50cm x 70 cm ebatlarından büyük olmamak kaydı ile 2 valiz, uçaklı seyahatlerde ise 20 kg. bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

16) Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya rahatsızlık veren eşyaları ile kesici, delici ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti’in ayrıca ve açıkça ve yazılı izni olmaksızın taşıt araçlarına ve konaklanacak tesislere alınmazlar.

17) Bu sözleşmede yazılı olmayan hususlardan 1618 SY, 4077 SY, 4288 SY, 2634 SY, IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon hükümleri, Sivil Havacılık Kanunu, BK, TTK, Türkiye’nin dahil olduğu Uluslararası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkartılmış tüzük, yönetmelik, genelge ve tebliğler ile Uluslar arası kabul gören Frankfurter Tabelle’nin Türkiye’deki tatbik bulunan TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri tatbik olunacaktır.

18) Sözleşmeden doğacak uyuşmazlıklarda TÜRSAB Tahkim Kurulu yetkili olup, kurulun usulleri geçerlidir.

19) Tüketici sözleşmede beyan ettiği isimlerin (pasaporttaki yazılış şekli ile) doğruluğundan sorumludur. Sözleşmenin tüketicide kalan kopyası ile Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş. Taş.İth.İhr.Ltd.Şti’de kalan kopyası arasında fark olursa Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş. Taş.İth.İhr.Ltd.Şti kalan kopya ile Nurdan Tur.Tic.Sey.Yay.Teks.İnş.Taş.İth.İhr.Ltd.Şti’in kayıtları esas alınır.

20) İş bu paket tur sözleşmesinin tamamı tüketici tarafından okunmuş, kontrol edilerek kabul edilmiştir. Seyahate katılacak olan ve bu sözleşmede adları yazılı tüketiciler adına işbu paket tur sözleşmesini kabul eden ve taraf adına vekâleten imzalamış olduğu kişilere karşı tüm hukuki sorumluluğun kendisine ait olduğunu ayrıca kabul ve taahhüt etmiştir.